Agencja Artystyczna JU&MI Paweł Jucha logo

Maciej Miecznikowski

Agencja JU&MI - Maciej Miecznikowski
Muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna.

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach.

Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych. Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów.

W 2000 został wokalistą zespołu „Leszcze”. Za jego działalności w zespole wylansowane zostały przeboje, takie jak: „Kombinuj dziewczyno”, czy „Genowefa”. Za piosenkę „Ta dziewczyna” otrzymali Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2013 zakończył współpracę z zespołem, do którego powrócił w kwietniu 2018.

Artyście towarzyszą muzycy w składzie:

Paweł Mazur– git. elektryczna

Paweł Maurycy – instr. klawiszowe

Jerzy Drobot – git. Basowa

Kamil Patulski – Perkusja

Wojtek Szela – Trąbka

Milena Łącka – wokal

Basia Kąkol – wokal/ flet

Udostępnij: